Пребарување
Filters
Немате ставки во вашата кошничка.

Imako - Откријте - Шардоне

Суво бело вино - полно тело
Винарија: Imako
€5,95 со данок
€4,25 со данок
products.minimumquantitynotification

Ова суво бело вино од винаријата Имако Вино се произведува од сортата Шардоне. Се карактеризира со кристална боја на лимон и ароми на тропско овошје, како што се свежо сечениот ананас, пире од банана и маракуја. Средно-вино вино со повеќе тропско овошје на непцето комплиментирано со лесни дабови и ванила белешки, пријатна свежина и зачинета бела пиперка завршуваат сите со панделка со крцкава киселост.

 

Локалитет: Микрорегионска долина на Лакавица
Сорти на грозје: Шардоне

Најдобро послужено на 10ºC - 12ºC

Спарување на храна: тестенини со бели крем-сосови како сосови, специјалитети од бело месо на скара, како што се пилешко и мисирка, риба и морска храна, салати и сирење.

Ова суво бело вино од винаријата Имако Вино се произведува од сортата Шардоне. Се карактеризира со кристална боја на лимон и ароми на тропско овошје, како што се свежо сечениот ананас, пире од банана и маракуја. Средно-вино вино со повеќе тропско овошје на непцето комплиментирано со лесни дабови и ванила белешки, пријатна свежина и зачинета бела пиперка завршуваат сите со панделка со крцкава киселост.

 

Локалитет: Микрорегионска долина на Лакавица
Сорти на грозје: Шардоне

Најдобро послужено на 10ºC - 12ºC

Спарување на храна: тестенини со бели крем-сосови како сосови, специјалитети од бело месо на скара, како што се пилешко и мисирка, риба и морска храна, салати и сирење.

Спецификации на производот
Cорта Бело
Вкус Сува
Карактер Овошен
Карактер Зачинета
Карактер Свежи
Храна Кремасти јадења
Храна Gevogelte
Храна Школка
Храна Цврсти сирења
Храна Светли сирења
Грозје Шардоне
Ознаки за производ
top