Пребарување
Filters
Немате ставки во вашата кошничка.

Трајковски

Вина и духови на Трајковски е повеќе од обичен бренд за вина и духови. Тоа е начин на живот, живот во целата своја убавина, суштината на традицијата и битието, радост на припадност и искреност, чистота на природата.

Од нежни и извонредни локални класици, Ракија и Мастика, преку опсег на свежи и ароматични вина, до ремек-дела од второ до никој друг, како познатата Традиковски вино ракија VS, тоа е Трајковски вина и духови. Семејна традиција од 1922 година.

Traikovsky Wines & Spirits е бутичка винарија и дестилерија во сопственост на семејството, лоцирана во регионот на Барово, во селото Крњево, во долините на планината Кожуф, новооткриените премиерно растечки области на винскиот регион Тиквеш во Македонија.

Направено од грозје од престижните области на ридовите Кожуф во винскиот регион Тиквеш, сончано од интензивното сонце на ридовите Кожуф, разладено од пријатните ветрови на долината Козуф, каде тивко тече реката Бошавица, вина и духови на Трајковски, природни производи од дома, направени по рецепт на стариот дедо, со многу loveубов, се синоним за вина и духови со импресивен карактер, чистота и извонредна елеганција.
Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна

Трајковски - Мастика

Мастика - Духови
€26,00 со данок

Трајковски - Лозова Ракија Золта

Ракија - духови
€26,00 со данок
Filter by
Добавувачи
top